LŠ: Kopenhagen i Napoli u nokaut fazi

5 meseci pre 415 pregleda Izvor: antenam.net

Fudbaleri Napolija i Kopenhagena plasirali su se u nokaut fazu Lige šampiona.

Mančester junajted je poražen od Bajerna 1:0 golom Kingslija Komana, pa će kao posljednji u grupi ispasti iz evropskih takmičenja.

U istoj grupi, Kopenhagen je savladao Galatasaraj takođe 1:0 pogotkom Lukasa Leragera i igraće u osmini finala, dok će turski tim u Ligu Evrope.

Italijanski tim je u direktnom meču savladao Bragu 2:0 za drugo mjesto u grupi iza Reala.

Sve je riješeno u prvom dijelu – autogol Satdžija i potom pogodak Osimena donijeli su trijumf prvaku Italije, dok će Braga morati da se zadovolji nastavkom sezone u Ligi Evrope.

U istoj grupi Union Berlin je poveo golom Folanda nakon što Modrić nije iskoristio penal, potom je sa dva pogotka Hoselu preokrenuo, da bi u završnici izjednačio Kral. Da Real sa maksimalnih 18 bodova okonča grupnu fazu, potrudio se Sebaljos minut prije kraja.

Sosijedad je osvojio prvo mjesto ispred Intera, nakon što je izborio remi bez golova u direktnom duelu na “Meaci”.

Benfika je vodila 2:0, imala sjajnu šansu, ali je pogodak Luke Sučića vratio Salcburg u igru.

Ipak, nisu domaći izdržali – samo minut nakon što je ušao u sudijskoj nadoknadi, Artur Kabral je petom pogodio mrežu Salcburga za 1:3, pa je Benfika obezbijedila treće mjesto u grupi.