Mesi i Alvarez odveli Argentinu u finale SP!

1 godina pre 197 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Argentine plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što su savladali reprezentaciju Hrvatske sa 3:0.

Gaučosi će se u nedjelju u velikom finalu sastati sa pobjednikom duela Francuska – Maroko, koji se igra sjutra veče.

Nakon uvodnih pola sata velikih šansi nije bilo, a onda je golman Livaković srušio Hulijana Alvareza i sudija je pokazao na penal.

Lionel Mesi je u 34. minutu izveo najstrožu kaznu i pogodio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije ponovo je u prodoru bio Hulijan Alvarez, trčao je 50 metara, a onda uz sreću i odbitke od odbrane Hrvatske prevario Livakovića i donio 2:0 Argentini.

Znalački su igrali Argentinci i u nastavku. Vidjeli smo jednu šansu za Mesija, a Hrvati su zaprijetili preko Lovrena.

Igrao se 69. minut kada je Mesi sjajno promiješao odbranu Hrvatske, asistirao za Alvareza, a ovaj drugi put na utakmici pogodio za velikih 3:0.

Argentinci će u nedjelju na Lusailu igrati za treću titulu šampiona svijeta, dok će se Hrvatska boriti za treće mjesto.