Mornar se spasio i Rudar poslao u baraž

2 godine pre 375 pregleda

Fudbaleri Mornara u finišu sezone u sjajnoj su formi. Barani su savladali Rudar (2:0) na ,,Topolici” i samim tim prebrinuli brige oko opstanka. Mornar je četvrtom vezanom pobjedom praktično otklonio sve dileme, jer tri kola prije kraja ima devet bodova više upravo od Rudara, koji je u zoni baraža (Pljevljaci su bolji međusobno), dok je Rudar sedmim porazom u posljednjih devet kola sve dalje od spasa, što znači da će gotovo izvjesno u kvalifikacijama morati da brani status prvoligaša.

Mornar je zasluženo došao do pobjede i to sjajnim golom Igora Počeka u 18. minutu, te u samom finišu pogotkom Aleksandra Vujačića, a s obzirom da su Pljevljaci djelovali loše, gotovo bezidejno u napadu, domaći su lako mogli slaviti i ubjedljivije. Ipak, Barani su četvrtim vezanim trijumfom pokazali da su konačno uhvatili dobar ritam, dodatno pobjegli od opasne zone, pa će u posljednja tri kola pokušati čak da priprijete četvrtoplasiranoj Iskri.

Sam početak nagovijestio je da će se gledati meč u jednom smjeru. Mornar je od starta krenuo znatno bolje i ofanzivnije, stvarao šanse, prijetio, dok je Rudar djelovao prilično defanzivno, sa očiglednim ciljem da pokuša iz kontri da ugrozi rivala. Ali, već u petom minutu priprijetili su Barani. Ćetković, koji je uz Počeka, bio najagilniji, odlično je proigrao Vujačića, koji je bio neprecizan. Rudar je malo toga napravio u napadu, a u 12. minutu pravi dar mar u kaznenom prostoru domaćih napravio je Bojović, ali bez konkretne završnice. I, u 18. minutu Mornar je ,,naplatio” bolju igru – Martinović je ubacio loptu iz auta, Vujačić spustio loptu glavom do Počeka, koji je primio na grudi, a zatim iz poluvoleja loptu poslao pod prečku – 1:0. Rudar se mučio, pokušavao da napravi određeni pritisak, da uspostavi ravnotežu na sredini, ali golman Mornara Vukčević nije imao poslao, a najbolju šansu za goste propustio je Macui.

U nastavku je tek bilo sve u znaku Barana. Rudar nije uspio ni da priprijeti rivalu, dok je Mornar pravio šanse. Imao je Poček dvije prilike u 55. i 58. minutu, a onda se iznenada ukazala šansa za goste, ali Ernec nije bio precizan.

Ređale su se šanse za domaće – Kaluđerović u 66. minutu, te Ćetković u 87. minutu nakon dobrog prodora Škrijelja, a pobjedu je potvrdio Vujačić u 89. minutu, nakon što je Seratlić uspolio Ćetkovića, koji je proslijedio loptu do centarfora Mornara, kojem nije bilo teško da matira Agovića.