Nedović presudio Partizanu (video)

1 godina pre 303 pregleda Izvor: RTS

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 76:73 u meču 12. kola Evrolige.

Partizan je zahvaljujući odličnom igrom Matijasa Lesora i Kevina Pantera na prvu pauzu otišao sa devet poena prednosti. Lesor je ofanzivnim skokovima uspijevao da spušta lopte do svojih saigrača koji su postizali lake poene.

U drugoj deonici došlo je do potpunog preokreta u igri na terenu. Crvena zvezda je zatvorila obruč i ostavljala rivalu više šuteva za tri poena, međutim rizik se isplatio jer su crno-bijeli iste obično promašivali. Na drugoj strani, Nedović i Petrušev svojim poenima su ponijeli ekipu i na poluvrijeme otišli sa sedam poena prednosti 40:33.

Treća četvrtina se igrala u mini serijama. Nemanja Nedović preuzeo je odgovornost u seriji Partizana i u teškim trenucima održao u igri crveno-bijele.

Partizan je serijom trojki došao do +6 na tri minuta prije kraja meča. Međutim, Zvezda je u finišu meča dobrom odbranom i trojkama Vildoze stigla do izjednačenja, da bi na 2 sekunde prije kraja Nedović, nakon promašaja Pantera i Madara, pogodio trojku za pobjedu crveno-bijelih.