Neuništivi Đoković od 0:2 do drugog Rolan Garosa!

3 godine pre 351 pregleda Izvor: dan.co.me

Nikad ne otpisujte Novaka Đokovića!

Čak ni kada nema svoj dan.

Ako ima bilo koga na zemaljskoj kugli kome to do sada nije bilo jasno, danas je stigla još jedna potvrda u Parizu.

Srbin je gubio 0:2 u setovima od Stefanosa Cicipasa, ali je preokretom 3:2 (6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4) došao do drugog trijumfa na Rolan Garosu i postao prvi čovjek u istoriji kojem je pošlo za rukom po dva puta osvoji sve grend slem turnire.

Đoković je trijumfom na Otvorenom prvenstvu Francuske došao do 19. grend slema u karijeri, što je za jedan manje od rekordera Rodzera Federera i Rafaela Nadala.

U prvom setu su oba tenisera osvajala gemove na svoj servis do 11, kada je Nole napravio brejk.

Ipak, najbolji svjetski teniser je naredni gem otvorio sa 0:40, kasnije i izgubio svoj servis (6:6).

Novak je imao problema sa očima, vidjelo se da je iscrpljen od spektakularnog polufinala sa Nadalom i da mu smeta vrućina na „Šatrijeu”.

Loše je Srbin otvorio i taj-brejk (0:4, 2:5), nakon čega je vezao četiri poena i došao do set lopte 6:5.

Rijetko kad Đoković propušta takve šanse, ali danas jeste.

Dopustio je Grku da veže tri poena i povede sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Novak jednostavno nije ličio na sebe, Cicipas je sve pogađao i za samo 35 minuta udvostručio prednost u setovima.

Na pauzi između setova prvi reket svijeta je otišao do svlačionice, a po povratku je takođe bio miran, nije bilo one njegove prepoznatljive energije.

Ipak, oduzeo je u četvrtom gemu, koji je trajao preko 11 minuta, servis rivalu, poveo 3:1, kasnije bio siguran na svoj servis i iskoristio prvu set loptu za 6:3.

Cicipas je potom otišao u svlačionicu, zatim i zatražio medicinski tajm-aut, pa je dobio tretman od fizioterapeuta.

Po povratku na teren se vidjelo da Grk ima problema.

Srpski teniser je rutinski poveo 4:0 u gemovima, s tim da je Stefanos samo u trećem pružio jači otpor.

Potom su oba tenisera bila sigurna na svoj servis, a Novak je vinerom stavio tačku na treći set, nakon 33 minuta igre (6:2).

Kontrolisao je Đoković dešavanja na šljaci, poveo 30:0 u prvom gemu odlučujućeg seta, ali nije uspio da oduzme servis protivniku.

Zato jeste dva gema kasnije, kada je poveo 2:1.

Ljubomorno je Novak nakon toga čuvao svoj servis i stigao do pobjede nakon četiri sata i 11 minuta.

Nole je ispisao još jednu stranicu istorije svjetskog tenisa, a samo je pitanje vremena kada će prestići Nadala i Federera po broju osvojenih gredn slem titula i definitivno se ustoličiti kao najbolji svih vremena.