Od korone preminulo još deset osoba, 508 novozaraženih

    3 meseca pre 985 pregleda Izvor: cdm.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1627 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 508 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica203
Nikšić78
Bar29
Kotor28
Herceg Novi28
Pljevlja24
Ulcinj19
Tivat18
Berane18
Rožaje14
Budva13
Cetinje13
Žabljak8
Bijelo Polje3
Danilovgrad3
Tuzi3
Andrijevica3
Petnjica2
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 10 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Mojkovca (2), Andrijevice, Rožaja, Bara, Nikšića i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 83 (1937 godište) a najmlađi 70 godina (1950 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 460 a od početka godine 469.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 492 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi         11126.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 33316.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5296802282
Bijelo Polje89794859
Nikšić839370246
Bar58869039
Budva51771011
Herceg Novi44744015
Kotor40856114
Cetinje35158215
Berane324140537
Pljevlja28880925
Mojkovac210708
Tivat20435510
Ulcinj18272431
Danilovgrad1454392
Rožaje102104229
Tuzi811574
Kolašin731214
Andrijevica452257
Plav3514411
Žabljak351426
Petnjica25521
Plužine20220
Šavnik940
Gusinje5404
UKUPNO1112621406460

Najnovije vijesti

Prognoza vremena – 4. mart

3. marta 2021. 21:00

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 15809 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8177 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7339 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 6992 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6965 pregleda