Pravedan remi pod Golubinjom

3 godine pre 275 pregleda Izvor: fkrudarpljevlja.me

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 250. Strijelci: Striković u 49. za Rudar, a Camaj u 43. minutu za Dečić. Žuti kartoni Striković, Bojović (Rudar). Živković (Dečić)

RUDAR: Agović, Golubović, Zečević, Kartal, Striković (od 89. Vujović), Živković (od 73. Kašćelan), Čavor, Bojović, Gašević (od 89. Vučićević), Peličić, Jočić.

Možda su Rudar i Dečić sa različitim ambicijama ušli u ovo prvenstvo, ali to se pod Golubinjom nije vidjelo. Po lošem terenu, hladnom vremenu vidjela se jedna dinamična fudbalska predstva koja je pokazala da je mladi tim Rudara „porastao“, a Dečić je u usponu forme, ali ne i tim koji je opravdao ulogu apsolutnog favorita, naprotiv. Bila je to utakmica čij je krajnji rezultat možda i najrealniji jer Rudar nije zaslužio da izgubi, a Dečić nije mnogo više pokazao od domaćina.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 10. minutu. Prekid sa lijeve strane izveo je Draško Božović, a Ilir Camaj nije baš bajbolje zahvatio loptu, koja je, nakon šuta glavom, prošla pored stative. Prvi udarac ka golu domaći su uputili u 24. minutu kada je Ivan Bojović sa preko 20 metara tukao iznad gola. Dečić je poveo u 43. minutu. Po procjeni arbitra Cerovića Jovan Nikolić je bez prekršaja uzeo loptu mladom Aleksi Goluboviću, u nastavku akcije pogodio stativu, a Camaj naletio na odbijenu loptu za 0:1.

Ulaskom Zakarie Surake Rudar je dobio na agresivnosti i nije mnogo trebalo u nastavku da Pljevljaci izjednače. Igrao se 49. minut kada je po desnoj strani krenuo Ognjen Gašević, a Striković je između centralnih bekova Dečića glavom postigao gol. Dečić je mogao da povede u 53. minutu, ipak je za malo Kristijan Vuljaj zakasnio na pas Camaja. U 63. minutu Dušan Živković je presjekao jednu loptu, šutirao iz trka sa 20 metara, ali pored stative. Dinamična igra donijela je dosta prilika između dva gola, ali nije bilo promjene rezultata.

U 80. minutu poslije smušene reakcije odbrane Rudar u idealnoj prilici našao se Draško Božović, koji je šutirao sa desetak metara, no Jasmin Agović uspio je da odbrani njegov šut.