LŠ: Remi u Minhenu

3 sedmice pre 360 pregleda Izvor: CdM

Bajern i Real odigrali su neriješeno 2:2, u sjajnoj prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Bavarci su tokom većeg dijela meča diktirali tempo, ali će revanš u Madridu dočekati bez prednosti.

Na startu meča Andrej Lunjin odbranio je udarac Liroja Sanea iz povoljne pozicije, a u jeku inicijative Bajerna, Real je poveo.

Toni Kros je sastavio sa golom Vinisijusa Žuniora, koji je rutinski riješio situaciju jedan na jedan sa Manuelom Nojerom.

Bajern se potom do poluvremena nije nametnuo, ali je odmor prijao Tuhelovoj ekipi.

Samo što je počeo nastavak, Liroj Sane je efektnim udarcem pogodio za 1:1, što je bio uvod u potpuni preokret.

Nakon što je Vaskes srušio Musijalu, opravdano je dosuđen penal iz kojeg je Hari Kejn pogodio za 2:1.

I nakon toga je Bajern u nekoliko navrata prijetio golu Lunjina, ali se rezultat nije mijenjao.

Sve do 82. minuta, kada je najprije Rodrigo “okrenuo” Kima, koji ga je srušio i skrivio penal.

Iskoristio ga je Vinisijus Žunior, pa će oba tima u revanš u Madridu, za osam dana, ući od nule.

U drugom meču polufinala sjutra će od 21 sat Borusija Dortmund dočekati Pari Sen Žermen.