Real i Siti slavili u prvim mečevima osmine finala

3 meseca pre 398 pregleda Izvor: rtcg.me

Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija slavili su u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Real je pobijedio u gostima Lajpcig 1:0.

U prvom dijelu igre domaćin je imao nekoliko opasnih napada, ali je blistao odlični golman Lunin. U drugom minutu, poništen je gol Šešku, nakon konsultacije VAR sobe.

Real je zaprijetio u 20.minutu, Kros je šutirao sa ivice kaznenog prostora, pravo golmanu u ruke, pokušali su i Brahim Dijaz i Rodrigo, međutim nedovoljno precizno, oba puta bili su izblokirani.

Gosti iz Madrida poveli su početkom drugog dijela igre, prelijepu solo akciju, golom je krunisao Brahim Dijaz, za ispotaviće se konačan rezultat.

Imao je Lajpcig nekoliko prilika do kraja da postigne gol, ali nisu uspjeli Šeško i saigrači da zetresu mrežu Real Madrida, koji je takođe u nekoliko navrata mogao i da duplira prednost.

U drugoj utakmici večeri bilo je znatno uzbudljivije. Mančester Siti je slavio protiv Kopenhagena u gostima 3:1.

Već u 10. minutu Foden je odlično proigrao De Brujnea koji je iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao za 0:1.

Ederson je napravio veliku grešku u 34. minutu nakon koje je Matson sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio za 1:1.

Ali, u nadoknadi prvog dijela igre, De Brujne i Matson su išli na loptu koja se odbila do Silve, koji je odlično reagovao i spoljim dijelom stopala plasirao za 1:2.

Konačnih 3:1 postavio je Foden, u drugom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

U drugom dijelu igre, Siti je mogao do ubjedljivije prednosti, ali De Brujne i Doku nisu iskoristili prilike.

Revanš mečevi u Mančesteru i Madridu su 6.marta.