REMI Pod Golubinjom

2 sedmice pre 294 pregleda Izvor: pobjeda.me

Budućnost će 30. maja igrati u finalu Kupa Crne Gore – ono što je bilo jasno 17. aprila kada su kod kuće pobijedili Rudar 4:1, ,,plavi“ su ovjerili u revanšu u Pljevljima.

Pod Golubinjom nije bilo pogodaka, a moglo je da ih bude nekoliko u mreži domaćina jer je sve šanse na meču, čak 10, stvorila Budućnost.

Prvu u 12. minutu kada je Milan Vukotić šutirao pored dalje stative, a narednu u 19. kada je najbolji pojedinac Rudara, golman Milisav Vuksanović, paradom spriječio pogodak glavom Ivana Bojovića.

Budućnost je imala veliku prednost iz prvog meča pa nije morala da ,,zapinje“ u Pljevljima, ali je bez obzira na to bila mnogo opasnija i konkretnija od ekipe koja je na pragu ispadanja iz Prve lige.

U 36. minutu Vasilije Adžić je sa 17 metara pogodio stativu, da bi minut kasnije dobro izveo slobodan udarac sa 20 metara, a Vuksanović se istakao novom paradom.

Gosti su i u nastavku dominirali u posjedu, ali nije im uspijevalo da savladaju Vuksanovića.

Dvije šanse imao je Bodin Tomašević, prvo glavom, pa potom nogom kad je uklizao na drugoj stativi, da bi u 67. Budućnost još jednom pogodila stativu – Balša Sekulić je šutirao glavom na centaršut Bojovića.

Vuksanović je u 75. odbranio zicer Igoru Ivanoviću, 11 minuta kasnije nogom je zaustavio pokušaj Đorđa Despotovića, a epitet igrača meča potvrdio je odbranom kod udarca Tomaševića u nadoknadi.

Prve minute u dresu Budućnosti upisao je vezista Stefan Vukčević, koji je u januaru došao među ,,plave“.Budućnost će u finalu igrati sa Jezerom ili Dečićem, čiji je revanš meč u toku.