Rudar ostaje u Prvoj ligi

11 meseci pre 836 pregleda Izvor: vijesti.me

Fudbaleri Rudara sačuvali su prvoligaški status, drugu sezonu zaredom uradili su to kroz baraž, i time ostali jedan od samo četiri crnogorska kluba – uz Budućnost, Sutjesku i Petrovac, koji su svih 17 godina u samostalnoj Crnoj Gori igrali u eliti.

Pljevljaci su u revanšu pod Golubinjom pobijedili Kom sa 2:1 i ostali članovi Meridianbet 1. Crnogorske fudbalske lige nakon što su u prvom meču u Podgorici igrali 1:1.

Za razliku od prošlog duela, u kojem su mnogo patili, naročito u prvom poluvremenu, fudbaleri Rudara su na svom terenu završili posao u prvih 20. minuta.

Igrao se 10. minut kada je Dejan Tumbas pobjegao gostujućoj obrani i nesebično poslužio Aleksu Golubovića, koji je pogodio mrežu.

Devet minuta kasnije Pljevljaci su izveli prekid, Ognjen Peličić je centrirao, Ljubomir Pejović spustio loptu glavom koju je Stefan Radojičić sjajno plasirao u mrežu sa 15-ak metara.

Kom je smanjio u prvom minutu nadoknade, ali je Rudar uspio da sačuva rezultat i opstanak u Prvoj ligi.