Rudar ostao prvoligaš, uprkos porazu u revanšu od Mladosti DG

2 godine pre 321 pregleda Izvor: vijesti.me

Rudar je ispunio formalost, sačuvao je prvoligaški status uprkos porazu od Mladosti DG u revanšu baraža u Pljevljima – 1:2.

Odlučio je prvi meč, koji su Pljevljaci prije četiri dana na „DG areni“ dobili sa 4:1.

Ukupnp – 5:3 za tim Srđe Nikića, koji ostaje u eliti i nakon odmora spremaće se za novu sezonu u Telekom 1. CFL.

Rudar je jedan od samo četiri tima koji je od starta, 2006. godine, član crnogorske fudbalske elite, uz Budućnost, Sutjesku i Petrovac.

U revanšu pod Golubinjom Rudar je poveo u 31. minutu, kada je Nikša Vujanović na pas Ivana Bojovića zaobišao protivničkog golmana i iz teškog ugla pogodio mrežu.

Bilo je to sve od Rudara, čiji su se fudbaleri, nakon 1:0 u revanšu, odnosno 5:1 u ukupnom skoru, opustili i do kraja se pitao drugoligaš.

Mladost DG u 37. minutu nije iskoristila penal, kada je Vlado Vojinović odbranio udarac Siniše Stanisavića, ali je samo tri minuta kasnije, u duelu istih aktera, ali još neravnopravnijem, sa peterca, napadač gostiju bio precizniji i vrhom kopačke pogodio za 1:1.

Mladost DG je u posljednjem minutu prvog poluvremena ostala bez isključenog golmana Danila Raičevića, ali je to nije spriječilo da u nastavku, sa desetoricom, dođe do pobjede,

Gol je postigao Luka Mihaljević u 75. minutu.