Rudaru ne pomaže ni jedanaesterac, Petrovac ostaje lider

9 meseci pre 979 pregleda Izvor: pobjeda.me

Petrovac će i nakon četvrtog kola ostati lider Prve crnogorske lige. ,,Nebo-plavi“ su kao domaćini ,,preživjeli“ jedanaesterac Rudara i preko Adnana Bašića i poklon pogotkom Nikole Zvrka kaznili Pljevljake (2:0) koji su ostali na nuli, bez postignutog pogotka nakon četiri meča.

Petrovac je prvu veliku šansu imao u 18. minutu kada je Babić šutirao glavom, a Vukčević sjajno odbranio.

Golman gostiju istakao se i četiri minuta kasnije kod ,,makazica“ Perovića, da bi Rudar zaprijetio tek u 41. preko Kneževića koji je šutirao na prvu stativu, ali je Kordić bio dobro postavljen.

Gosti su poslije 20-ak minuta igre u nastavku imali idealnu priliku da prekinu golgeterski post ove sezone – Kordić je oborio Kneževića nakon što ga je ovaj obišao, ali je potom odbranio udarac Sentokua iz jedanaesterca i izrastao u junaka.

Petrovcu je trebalo samo četiri minuta da kazni Rudar – poslije centaršuta s lijeve strane, sam na petercu između dva štopera ostao je Bašić i postigao povratnički prvijenac.

U dva navrata je Rudar mogao do izjednačenja – Knežević je šutirao pored gola, a rezervista Kalezić loše zahvatio loptu kada je bio usamljen na šest metara od gola – a onda je meč riješen neobičnim pogotkom Zvrka u 88.

Golman Stojan Vukčević je izašao van šesnaesterca u namjeri da otkloni opasnost, ali je to uradio toliko loše da je pogodio Zvrka od kojeg se lopta sa 30 metara odbila pravo u mrežu.