Sutjeska bolja od Pljevalja

4 meseca pre 254 pregleda Izvor: RTNK

Košarkaši Pljevalja ubjedljivo su poraženi od Sutjeske u Nikšiću, rezultatom 107:74.

Već na početku domaćin je nagovijestio u kom pravcu će ići meč jer je lako poveo 12:6. Prednost je nastavila da raste, u jednom trenutku iznosila 11 poena, ali su Pljevlja do kraja prve četvrtine uspjela da smanje na 23:18.

Sutjeska furiozno otvara drugi period i sa deset vezanih poena odlazi na +15. Domaći tim rutinski je čuvao visoko vođstvo, a rezultat na poluvremenu bio je 52:36.

Sutjeska je sjajnom igrom u nastavku brzo stekla ogromnih 25 poena prednosti, pa je pobjednik unaprijed bio poznat. Na kraju treće dionice razlika je bila još veća – 84:51.

Posljednjih deset minuta bili su formalnost, Sutjeska je popustila gas ali je i pored toga ubjedljivo slavila 107:74.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vujović sa 21 poenom, dok se na drugoj strani istakao Darius sa 27.