Tim koji se ne predaje, Hrvatska u polufinalu!

1 godina pre 292 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što su nakon penala eliminisali glavnog favorita za titulu, ekipu Brazila.

Rezultat u regularnom toku bio je 0:0, zatim su u produžecima viđena dva pogotka, po jedan na obje strane, pa se posle 1:1 ušlo u penale.

Tu je Hrvatska sa 4:2, a ukupnih 5:3 stigla do velike pobjede.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli naročito zanimljiv fudbal. Hrvatska nije bila raspoložena za napad, ali je zato jako dobro stajala u odbrani.

Stanje se u drugom poluvremenu zanačajno promijenilo.đBrazil je već u 47. minutu veliku pansu posle jedne gužve u šesnaestercu, ali je Livaković intervenisao.

Veliku priliku imao je i Nejmar u 54. minutu, ali je Livaković skinuo i to.

U 66. minutu Paketa je bio izglednoj prilici za Brazil, ali je ponovo odbranio sjajni Livaković.

I u finišu meča prijetio je Nejmar, pa nakon njega Rišarlison i Militao, ali je Livaković svaki put izlazio kao pobjednik.

Hrvatska za 90 minuta nije uputila nijedan šut na gol rivala, ali je zahvaljujući takvoj igri izborila produžetke.

Kada se činilo da će Hrvatska izdržati i u prvom produžetku, na scenu je stupio sjajni Nejmar koji je na asistenciju Pakete promiješao odbranu Hrvatske i pogodio u 106. minutu za vođstvo „Karioka“.

Kada se činilo da je sve izgubljeno za Hrvatsku ukazao se Bruno Petković. Igrao se 117. minut kada je pomenuti igrač zatresao mrežu rivala i donio Hrvatima penale.

U penal seriji Hrvati su šutirali bez promašaja, dok je Brazil promašio dva jedanaesterca.