Zjelinski i Leva pogađali, Šćešni branio, Poljska srušila Saudijsku Arabiju

1 godina pre 219 pregleda Izvor: cdm.me

Jako dobar meča odigrale su dvije selekcije, a pravo je čudo kako nismo vidjeli više golova.

Saudijci su na krilima pobjede nad Argentinom bolje započeli meč i imali inicijativu, ali je Poljska povela u 39. minutu kada je pogodio Napolijev Pjotr Zjelinski na dodavanje Roberta Levandovskog.

Saudijska Arabija imala je veliku priliku u nadoknadi prvog poluvremena kada jepenal izveo Salem Al Davsari, ali sjajno odbranio Vojčeh Šćešni. Na odbijenu loptu natrčao je i Mohamed Al Breik, ali je ponovo sjajno odbranio Šćešni.

Saudijci su dobro krenuli i u drugom poluvremenu kada su u 55. i 60. minutu stvorili dvije dobre prilike, ali je ponovo Šćešni bio na visini zadatka.

Veliku priliku imala je i Poljska u 63. minutu, ali je Arkadijuš Milik pogodio prečku.

Sve dileme oko pobjednika riješio je sjajni Robert Levandovski koji je u 82. minutu pogodio za 2:0 nakon greške saudijske odbrane. Ovo je bio njegov prvi gol na Svjetskim šampionatima.

Imao je Leva još jednu šansu za gol i to u 90. minutu, ali je golman Al Vajs dobro intervenisao.

Poljska nakon ove pobjede ima četiri boda jer je u prvom kolu odigrala 0:0 sa Meksikom, dok Saudijci sada imaju tri.

Večeras se od 20 sati sastaju Argentina i Meksiko.