Atletiko i Borusija poslednji četvrtfinalisti LŠ

2 meseca pre 479 pregleda Izvor: Portal Analitika

Sastavima Arsenala, Barselone, Pari Sen Žermena, madridskog Reala, Mančester sitija i Bajerna, večeras su se u četvrtfinalu pridružile i ekipe Borusije Dortmund i Atletiko Madrida.

U posljednjim revanš susretima osmine finala, Atletiko je eliminisao Inter (3:2, penali – 2:1), a Borusija Dortmund savladala je PSV 2:0.

Atletiko Madrid je nakon izvođenja jedanaesteraca eliminisao Inter, pošto je u regularnom dijelu, a i nakon produžetaka bilo 2:1. Podsjetimo, prvi meč u Milanu završen je trijumfom Intera.

Gosti su u 32. minutu stekli prednost – Barela je proigrao Dimarka, a on savladao Oblaka (VIDEO). No, na poravnanje se čekalo svega tri minuta, a tada je Grizman pogodio nakon očajne reakcije suparničkih defanzivaca (VIDEO).

U drugom dijelu gledali smo uglavnom napade ‘jorgandžija’, pri čemu su i igrači Intera imali nekoliko prilika da riješe pitanje putnika u četvrtfinale, a stopostotnu je propustio Tiram. I onda – u 87. minutu, Memfis Depaj pogodio je za 2:1 – sjajno se snašao u šesnaestercu italijanskog sastava i uveo meč u produžetke (VIDEO).

Foto – X

Doduše, mogli su Madriđani u 93. minutu do gola – nakon sjajne akcije, u odličnoj je situaciji bio Grizman, ali poslao je loptu iznad prečke.

Tokom produžetaka nije bilo golova i uslijedili su penali. U drugoj seriji, Oblak je odbranio šut Aleksisa Sančeza, a Somer je odmah uzvratio prilikom penala Saula. Oblak je i u sljedećoj seriji bio bravurozan – sjajnom je paradom ‘skinuo’ i Klasenov šut. Na početku pete serije, Lautaro je poslao loptu visoko iznad prečke i slavlje Madriđana moglo je da počne.

Inače, za Atletiko su pogađali Depaj, Rikelme i Korea, a za Inter Čalhanolu i Aćerbi.

U četvrtfinalu je i Borusija Dortmund, koja je večeras na Vestfalenu trijumfovala nad PSV-om 2:0 (0:0), nakon što je u Holandiji bilo 1:1.

‘Milioneri’ su poveli već u trećem minutu, zahvaljujući prekrasnom šutu Sanča (VIDEO). No, iako su pokušavali, domaći nijesu uspjeli da udvostruče prednost do odlaska na odmor.

U drugom dijelu – potpuno drugačiji odnos snaga. Holanđani su neprestano stvarali šanse, gol je takoreći visio u vazduhu i pravo je čudo kako je mreža domaćih ostala netaknuta. Na samom kraju, Marko Rojs je u 95. minutu pogodio mrežu (VIDEO) i tako potvrdio prolaz Borusije u četvrtfinale. Pritom, nepun minut ranije, Luk de Jong propustio je stopostotnu priliku da meč uvede u produžetke.

Žrijeb za četvrtfinale na programu je u petak.