Crne Gora bolja od Rumunije na startu Lige nacija

2 godine pre 278 pregleda Izvor: Portal CdM

Start iz snova u Ligi nacija za naše fudbalere – Crna Gora je pobijedila Rumuniju 2:0, uz veoma dobru igru.

Iako u timu nije bilo glavnih zvijezda Stevana Jovetića i Stefana Savića, dominirali su izabranici Miodraga Radulovića.

Tokom prvih 45 minuta nekoliko puta prijetili su golu Rumuna, a najbliži pogotku bio je večeras odlični Adam Marušić, koji je pogodio stativu.

Odnos snaga na terenu nije se promijenio ni nakon odmora.

Crna Gora je diktirala ritam, a nagrada za hrabru, ofanzivnu igru, stigla je u 66. minutu. Vešović je ubacio loptu sa desnog boka, Hakšabanović bio je nesebičan, a Stefan Mugoša neumoljiv.

I nakon tog pogotka naši momci su kontrolisali zbivanja na terenu, a sve je riješeno u 87. minutu.

Po lijevoj strani prošao je Risto Radunović, asistirao za Stefana Mugošu kome je rumunski golman odbranio šut, ali je na pravom mjestu bio Marko Vukčević, koji je svega osam minuta ranije ušao u igru i potvrdio pobjedu.

Naši su bili sjajni u svim linijama tima, dok Rumuni nijednom nisu šutirali u gol Mijatovića.

Start Lige nacija obećava, a naši momci neće imati mnogo vremena za slavlje jer ih već u utorak od 18 sati čeka gostovanje Finskoj u Helsinkiju.

Ekipa sa sjevera Evrope remizirala je danas sa Bosnom i Hercegovinom kod kuće 1:1, pa “sokoli” kao lideri u grupi dočekuju novi izazov.