Lavice pružile maksimum, Rusija ide u polufinale

3 godine pre 320 pregleda Izvor: cdm.me

Naše rukometašice nijesu se domogle polufinala Olimpijskih igara. Poražene su od Rusije 32:26.

Loš početak meča odredio je dalji tok. Dali smo maksimum u ovom duelu i “lavice” su se borile da stignu veliki minus.

Rani termin sigurno je uticao da meč otvorimo sa 0:4 poslije manje od četiri minuta.

Ni tajm aut nije pomogao, Rusija je imala 7:1, a tokom prvog dijela i maksimalnih sedam razlike.

Uslijedila je sjajna reakcija našeg tima, koji je uspio da umiri ritam meča i malo po malo ublaži zaostatak.

Završili smo poluvrijeme sa stilom, serijom 3:0 za 15:17.

Na startu nastavka nije iskorišćen napad sa rukometašicom više za -1.

Nakon toga još jednu priliku da priđemo na gol zaostatka nijesmo iskoristili (sudije pogriješile nijesu sudile sedmerac).

Rusija je predobra ekipa da to ne bi kaznila, sredinom drugog dijela je vezala nekoliko brzih golova i na deset minuta do kraja stigla na 28:22 čime je riješila meč.

Radičević je bila najefikasnija sa 10 golova, osam puta u strijelce upisala se Jauković, četiri puta Grbić.

Rajčić je upisala sedam odbrana.

“Lavice” su plasmanom u četvrtfinale napravile odličan rezultat i utisak je da moramo biti zadovoljni nastupom protiv Rusije.

Šteta za taj start meča, jer djeluje da smo se previše potrošili da stignemo veliki minus, pa da je falilo i snage u završnici!