Nadal trijumfovao u teniskom klasiku

2 godine pre 329 pregleda Izvor: RTS/PV Informer

Rafael Nadal savladao je Novaka Đokovića sa 3:1 u setovima i plasirao se u polufinale ovogodišnjeg Rolan Garosa.

To je bio 59. susret dvojice najboljih tenisera današnjice, a srpski teniser sada vodi sa 30-29 u pobjedama.

Bio je Španac bolji teniser u prvom setu i zasluženo ga je riješio u svoju korist 6:2.

Nadal je iskoristio obje brejk lopte koje je imao, a imao je i više direktnih poena (12-8). Nastavio je Nadal u istom ritmu i početkom drugog seta, i brzo stigao do 3:0. Tada dolazi do totalnog preokreta na terenu, Đoković ulazi u ritam i preokreće set u potpunosti.

Srpski teniser osvojio je šest od poslednjih sedam gemova i napravio veliki preokret, osvojivši drugi set sa 6:4.

Treći set je kao preslikan prvi, čak je i raspored osvojenih gemova isti – Nadal dobija ovaj dio igre 6:2 i vodi sa 2:1 u setovima.

Veliki broj grešaka napravio je Novak u trećem setu, čak 16, uz samo sedam direktno osvojenih peona.

U četvrtom setu Đoković je propustio veliku priliku za izjednačenje, nije iskoristio set lopte kod rezultata 5:3, pa se Nadal vratio u set i odveo ga u taj-brejk, u kojem je bio smireniji i osvojio ga za 7:6 i 3:1 u setovima.

Nadal će u polufinalu igrati protiv Saše Zvereva.