Još pet žrtava korone, 86 novozaraženih – 69 iz Podgorice, oporavili se 226 osoba

    4 dana pre 1636 pregleda Izvor: cdm.me

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno pet smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Kolašina, Berana, Ulcinja (2) i Bara, rođenih 1939, 1943, 1942, 1949 i 1944 godine a koje su prijavili OB Bar (3), OB Berane i KCCG.

Laboratorije Instituta za javno zdravlje i privatne laboratorije u državi koje se bave PCR dijagnostikom novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 463 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 86 novopozitivnih slučajeva infekcije i to iz sledećih opština:

Podgorica 69
Bar 5
Danilovgrad 3
Rožaje 3
Bijelo Polje 2
Cetinje 1
Nikšić 1
Pljevlja 1
Ulcinj 1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno pet smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Kolašina, Berana, Ulcinja (2) i Bara, rođenih 1939, 1943, 1942, 1949 i 1944 godine a koje su prijavili OB Bar (3), OB Berane i KCCG.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 227 a od početka godine 236.

U poslednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 226 pacijenta.

Tokom dana završena je i statistička obrada poslednje grupe rezultata uzoraka koji su poslati na laboratorijsku obradu u Njemačku. Ukupno je pristiglo 212 rezultata među kojima su otkrivena 102 novopozitivna slučaja koji su uzorkovani 12, 13 i 14 oktobra te će se voditi kao novooboljeli u ovim
danima i to:

12. oktobar 27
13. oktobar 49
14. oktobar 26

Posmatrano po opštinama oboljeli koji su laboratorijski dokazani u Njemačkoj su iz sljedećih opština:

Ulcinj 29
Kotor 20
Žabljak 16
Pljevlja 13
Podgorica 12
Rožaje 10
Cetinje 1
Bar 1

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 4385.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 15.615.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica1644348833
Nikšić529221729
Bijelo Polje33063929
Bar25226211
Berane25094623
Ulcinj2411049
Pljevlja19747317
Budva1963281
Cetinje1542246
Kotor1323165
Rožaje9778923
Kolašin91172
Žabljak57233
Danilovgrad501462
Tivat431024
Mojkovac38273
Plav259510
Herceg Novi201575
Tuzi19914
Petnjica7251
Gusinje4334
Andrijevica31563
Plužine3200
Šavnik310
UKUPNO438510679227

Najnovije vijesti

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6785 pregleda