Sedmoro umrlih, 301 novozaraženi

    4 sedmice pre 947 pregleda Izvor: cdm.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje i drugih laboratorija u državi koje se bave PCR dijagnostikom su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 793 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 301 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2 i to iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica162
Bar52
Nikšić21
Bijelo Polje20
Pljevlja8
Berane6
Kolašin5
Plav4
Mojkovac4
Rožaje4
Cetinje3
Danilovgrad3
Herceg Novi3
Ulcinj2
Kotor1
Tivat1
Žabljak1
Tuzi1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 infekcijom i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Bijelog Polja (3), Budve i Ulcinja. Svi preminuli su bili muškoga pola, rođeni 1943, 1944, 1970, 1952 (2), 1939 i 1945 godine a prijave smrti su dostavili KCCG (2), OB Bijelo Polje (3) i OB Bar (2).

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 273 a od početka godine 282.

U poslednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 234 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 3625.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 17392.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica1586440543
Bijelo Polje33770035
Nikšić320260234
Bar25939314
Pljevlja15358221
Berane149107327
Ulcinj14827015
Budva1464502
Cetinje1193158
Kotor1113766
Kolašin61582
Danilovgrad461792
Žabljak44655
Mojkovac39383
Rožaje2987923
Plav2510610
Tivat161395
Tuzi151104
Herceg Novi101776
Gusinje4334
Petnjica4281
Plužine2210
Andrijevica11683
Šavnik130
UKUPNO362513170273

Najnovije vijesti

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6928 pregleda