Zverev zaustavio Đokovića

3 godine pre 319 pregleda Izvor: PV Informer

Srpski teniser Novak Đoković nije uspio da se plasira u polufinale Olimpijskog turnira u Tokiu, nakon što je poražen od Njemca Aleksandera Zvereva sa 2:1 u setovima.

Đoković je odlično odigrao prvi set u kojem je protivniku dozvolio da osvoji samo jedan gem.

U drugom setu Đoković je prvi došao do brejka i poveo sa 3:2. Potom je uslijedio ribrejk Zvereva, pa je Njemac poravnao na 3:3. Tada dolazi do pada u igri Đokovića i Zverev osvaja naredna 3 gema, za 1:1 u setovima.

Već na startu trećeg seta Zverev je nastavio sjajan niz i došao do dva brejka zaredom i 3:0 u gemovima.

Samo jedan gem uspio je Đoković da osvoji u trećem setu, Zverev je igrao odlično i sa 6:1 došao do pobjede i finala.

Zverev će u finalu igrati protiv Rusa Karena Hačanova, dok će se Đoković za bronzu boriti protiv Pabla Karenja Buste.