Siti dugo kružio i probio odbranu Atletika, Liverpul siguran u Lisabonu

2 godine pre 277 pregleda Izvor: cdm.me

Mančester siti je kod kuće nadigrao Atletiko Madrid našeg Stefana Savića sa 1:0, a crnogorski štoper odigrao je svih 90 minuta.

Pobjedu Sitiju donio je Kevin de Brujne i to pogotkom u 70. minutu susreta.

„Građani“ su u prvm poluvremenu imali inicjativu, ali nisu uspjeli da stvore dobre prilike za gol.

U nastavku Siti je uspio da dođe do trijumfa i tako ostvari dobar rezultat, ali će revanš u Madridu svakako biti i viđe nego zanimljiv.

Do pobjede je došao i Liverpul koji je kao gost nadigrao Benfiku sa 3:1.

„Redsi“ su poveli u 17. minutu kada je pogodio Ibrahima Konate, da bi na 2:0 povisio Sadio Mane u 34.

Domaća ekipa je prepolovila zaostatak zahvaljujući pogotku Darvina Nunjeza u 49. minutu.

Nakon toga Liverpul je uspio da dođe i do trećeg gola i to u 87. minutu kada je pogodio Luiš Dijaz.

Mančester siti na svom Etihadu dočekuje Atletiko Madrid našeg Stefana Savića, dok Liverpul u Lisabonu gostuje Benfiki.

Svi očekuju istinski spektakl u duelu Sitija i Atletika, a madridski klub je već u osmini finala bio uspješan u Mančesteru jer je eliminisao Junajted.

Liverpul u duel sa Benfikom ulazi kao favorit, ali će lisabonski tim svakako biti tvrd orah, naročito kod kuće.